Windykatorzy TP u kobiety bez telefonu

izgro
2007-12-11, ostatnia aktualizacja 2007-12-11 20:03

Po interwencji "Gazety" Telekomunikacja Polska przestanie obciążać fakturami za telefon panią Tatianę, która nie posiada telefonu

Zobacz powiekszenie
Interwencje. E-mail: listy@opole.agora.pl

W marcu pani Tatiana (nazwisko do wiadomości redakcji) przeprowadziła się do nowego mieszkania i zrezygnowała z dotychczasowego numeru telefonu. W oddziale TP złożyła dokumenty o podłączenie w nowym mieszkaniu aparatu i przyznanie nowego numeru. - Pod koniec kwietnia przyszedł monter z TP, by zamontować telefon, ale przyszedł ze starym numerem - opowiada pani Tatiana. Dlatego kobieta zrezygnowała z założenia telefonu.

Mimo to TP przysłała do nowego mieszkania dwie faktury za usługi telefoniczne. - Musiałam złożyć reklamację, na szczęście przyznali mi rację - opowiada pani Tatiana.

Kilka tygodni po tym zdarzeniu kobieta wyjechała na kilka miesięcy za granicę. Kiedy wróciła, okazało się, że TP nasłała na nią firmę windykacyjną. - Straszą mnie sądem, ślą pisma, że nie zapłaciłam za rozmowy telefoniczne, a ja nie mam przecież telefonu - żali się pani Tatiana. - I jeszcze szantażują mnie, że podadzą to, że jestem ich dłużniczką, do Biura Informacji Gospodarczej - dodaje.

Poprosiliśmy rzecznik TP o wyjaśnienie sprawy. - Pojawił się błąd w systemie i stacja nie została zamknięta - wyjaśnia Maria Piskier. - Wszystkie faktury wystawione na panią Tatianę zostaną anulowane - dodaje. Zapewnia, że TP wyśle stosowne pismo do firmy windykacyjnej, a klientkę przeprosi za nieporozumienie.

Źródło: Gazeta Wyborcza Opole